Про проєкт

Комунікація займає важливе місце у сфері розбудови миру в Україні. А творча комунікація може допомогти побудувати діалог щодо суспільно-важливих і гострих тем. Так, комікси або мальописи, яскраві та динамічні, мають потенціал буквально змалювати непрості питання зрозумілими кожному та кожній емоціями. Наприклад, розповісти про те, як збройний конфлікт на сході України щоденно привносить зміни у звичне життя молоді на території вздовж «лінії зіткнення», чи розказати про екскомбатантів АТО/ООС, які повертаються в мирне життя. Або про те, як домашнє насильство є однією з найбільш гострих соціальних проблем у світі, від якої також страждають одні з найвразливіших верств населення – діти.

Але розповідати про складні суспільно-важливі теми непросто. Особливо, коли історії змальовують реальних людей і реальні ситуації з життя, близькі багатьом із нас. Про ту реальність, до якої іноді буває важко підібрати слова, але яка зачіпає зараз кожну і кожного, Програма ООН із відновлення та розбудови миру створила 4 графічні історії:

«Герої світла» – книга коміксів про протидію домашньому насильству над дітьми молодших шкільних класів, «Новий старт» – про протидію домашньому насильству над дітьми старших шкільних класів. Обидві книги коміксів показують нам ситуації, в які може потрапити будь-хто. Обидві книги озброюють читача необхідною інформацією про те, куди та як можна звертатися за допомогою, якщо виникає домашнє насильство.

«Звуки миру» – мальопис про молодих людей, які проживають на території вздовж «лінії зіткнення», про їхні досягнення, мрії, і про таку близьку реальність збройного конфлікту, яка змінює усе їхнє життя.

«На новій землі» – графічна історія екскомбатантів АТО/ООС, які повертаються до цивільного життя, і намагаються надати сенс своєму минулому досвіду, знайти себе у теперішньому житті та створити гідне майбутнє для себе та своїх близьких.

Проєкт графічних історій має на меті розповсюдити максимально електронні та друковані копії книг коміксів, щоб кожна з цих книг могла знайти свою аудиторію серед дітей, молоді, чи серед дорослих. Книги коміксів базуються на справжніх життєвих історіях або на історіях реальних людей.

Книги коміксів створені видавництвом «Видавництво» в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки уряду Королівства Нідерландів.

Творча команда проєкту

Лілія Омеляненко
Лілія Омеляненко
Роль у проєкті Керівниця проєкту з боку видавництва «Видавництва»
Видавчиня, співзасновниця видавництва «Видавництво», чий основний фокус – це соціальна література.
Митець каже
Такий підхід до подання проблем та привернення до них уваги є, на мою думку, інноваційним для ринку України, і для наших читачів загалом. Я вірю, що ці графічні історії мотивуватимуть тих, хто знаходиться у подібних нелегких ситуаціях, і що вони знайдуть свій шлях та правильні рішення після прочитання наших мальописів.
Ілля Стронґовський
Ілля Стронґовський
Роль у проєкті Арт-директор, який долучався до верстки
Співзасновник видавництва «Видавництво», дизайнер, колажист.
Митець каже
Я пишаюся кожною історією, якими ми дебютували в мальописах, нам вдалося кожну з них зробити особливою і сподіваюся, вони не тільки виконають свою мету, а й надихнуть читачів і на власну творчість.
Сестри Марина та Оксана Артеменко
Сестри Марина та Оксана Артеменко
Роль у проєкті Авторки сценарію коміксу «Герої світла»
Сценаристки, членкині Української кіноакадемії
Митець каже
Це наш перший досвід роботи з коміксами. І лише зараз, після того, як він готовий, ми розуміємо, наскільки це важлива і потрібна книга!
Артем Чех
Артем Чех
Роль у проєкті
Автор понад десяти прозових та нон-фікшн книжок. З травня 2015 по липень 2016 рр. служив у лавах ЗСУ. Одружений, виховує сина.
Катерина Базарова
Катерина Базарова
Роль у проєкті Відповідальна за верстку та літерацію
Займається графічним дизайном більше восьми років, 5 з яких присвятила локалізації українських видань коміксів; у її портфоліо вже більше п’ятдесяти коміксів.
Митець каже
Цей проєкт – неймовірно важливий для кожного з нас. Він вчить нас бути сильни та хоробрими, не боятись діяти та захищати один одного.
Жанна Озірна
Жанна Озірна
Роль у проєкті Сценаристка коміксу «Новий старт»
Кінорежисерка та сценаристка, авторка блогу All about storytelling. Членкиня Української кіноакадемії та Української гільдії режисерів.
Митець каже
Найбільше мені хочеться вірити, що цей проєкт і справді виконає свою місію, а книжечки потраплять в потрібні руки, аби зробити цей світ трішки кращим і справедливішим.
Беата Куркуль
Беата Куркуль
Роль у проєкті Художниця коміксу «На великій землі».
2D художниця, громадянка Литви, живе в Україні з 2008.
Митець каже
Каже про комікс, що «це буде захоплюючий квест».
Світлана Тараторіна
Світлана Тараторіна
Роль у проєкті Авторка сценарію коміксу «Звуки миру»
Письменниця, авторка фантастичного роману «Лазарус», художньої біографії для дітей про Марію Примаченко «Оця Марія звірів малювала». Володарка премії «ЛітАкцент року – 2018» та відзнаки The CHRYSALIS AWARDS від Європейського товариства наукової фантастики.
Митець каже
Каже, що робота «стала для мене знаковою, а розмови з героями перевернули мій світ. Для нашого суспільства критично важливо навчитися чути один одного».
Женя Олійник
Женя Олійник
Роль у проєкті Ілюстраторка коміксу «Герої світла»
Ілюстраторка, карикатуристка, графічна журналістка та культурологиня. Працює переважно з темами прав людини, нерівності, фемінізму, освіти.
Митець каже
Сподіваюся, що комікс не лише підвищить обізнаність щодо домашнього насильства, а й потрапить у руки тій чи тому, хто від нього потерпає, і допоможе вибратись із цієї ситуації.
Анна Тарновецька
Анна Тарновецька
Роль у проєкті Займалася візуальною частиною коміксу «Новий старт»
Малює комікси вже майже 5 років. Вивчала ілюстрацію і станкову графіку у вроцлавському OPT (Ośrodek postaw twórczych).
Митець каже
У певний момент цей комікс перестав бути просто замовленням, а й почав приносити неабияку радість не тільки від процесу малювання, а й від комунікації з рештою команди і усвідомлення того, що робиш дещо важливе.
Дмитро Койдан
Дмитро Койдан
Роль у проєкті Колорист мальопису «Звуки миру».
Художник-ілюстратор, дизайнер, колорист.
Сергій Чудакоров
Сергій Чудакоров
Роль у проєкті Працював над книгою коміксів «Звуки Миру», його третім проєктом на тему наслідків збройного конфлікту на сході України.
Автор і художник коміксів: «Кімка-мандрівник», «The Iceman: a Wim Hof story», «A city of thousands of villains», «Суперкоманда проти мін», «Герой без маски», «Споживай відповідально».